Navigace

Obsah

53. ročník Biologické olympiády

Typ: ostatní
Ve čtvrtek 31. 1. 2019 se na naší škole konalo školní kolo 53. ročníku Biologické olympiády. Naši žáci soutěžili v kategorii D (6. a 7. ročníky).

Olympiády se zúčastnilo 13 žáků 6. tříd, kteří postupně prošli všemi částmi soutěže. Naši olympionici nejprve vyplnili teoretický test, následně absolvovali poznávačku organismů a nakonec se pustili do praktické části, kde se řešila např. dechová frekvence člověk v klidu a v zátěži. Přestože se všichni snažili, do okresního kola postupují pouze dva nejlepší. V našem případě jde o ryze pánskou společnost. Vítězem školního kola se stal Tomáš Roudný a na druhém místě skončil David Strádal (oba 6. B). Na třetím místě se se shodným počtem bodů umístila Kristýna Ulmová a Dagmar Matoušková (obě 6. B). Čtvrtou příčku obsadila Eliška Borová (6. A). Nejlepší pětku uzavíral Karel Svoboda (6. B). Okresní kolo se koná 10. 4. 2019 v Plzni. Věříme, že ani zde se naši zástupci neztratí.

Děkuji všem soutěžícím za nezvykle hojnou účast ve školním kole a gratuluji postupujícím chlapcům.

Mgr. Lenka Benediktová


Vytvořeno: 8. 2. 2019
Poslední aktualizace: 8. 2. 2019 07:55
Autor: