Navigace

Obsah

54. ročník Biologické olympiády

Typ: ostatní
V den pololetního vysvědčení, tedy 30. ledna 2020, se na naší škole uskutečnila Biologická olympiáda v kategorii D (6. a 7 ročník).

Školního kola se zúčastnilo celkem 15 žáků. Soutěž měla tradiční strukturu, a tak žáci nejprve absolvovali test znalostí, následně poznávačku rostlin a zvířat a nakonec 2 praktické úkoly. Protože téma letošního ročníku zní Těžký život ve vody, byly praktické úkoly i test zaměřeny tímto směrem. Všichni soutěžící pečlivě pracovali, avšak do okresního kola mohou dle propozic postoupit jen 2 žáci. Školní kolo vyhrála Eliška Borová ze 7. A. Hned za ní skončil jediný zástupce 6. ročníku - Albert Pavlovič. Na třetím místě se umístil loňský vítěz David Strádal (7. B), který je letos v roli náhradníka.

Gratuluji vítězům a děkuji všem zúčastněným za to, že podali pěkné výkony. Nyní je třeba soustředit se na okresní kolo. Rádi bychom navázali na úspěch Terezy Šebkové z roku 2014, které se podařilo vejít do první desítky umístěných.

Mgr. Lenka Benediktová


Vytvořeno: 6. 2. 2020
Poslední aktualizace: 6. 2. 2020 10:19
Autor: