Bobřík informatiky

Žáci naší školy se již tradičně zapojují do národní soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž se zabývá informatickým myšlením a digitální gramotností, což je po revizi Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání velmi aktuální téma.

V tomto roce žáci poprvé řešili také úlohy zaměřené na programování. V letošním ročníku soutěže jsme se zapojili ve třech věkových kategoriích, aby byli žáci úspěšní, bylo nutné získat v testu 120 bodů ze 192 možných. V kategorii Mini (4. a 5. ročník) jsme měli hned dvanáct úspěšných řešitelů. Třetí místo obsadila Elena Rotová z 5. A (160 bodů), o příčku výše se vyšplhal Jan Protivínský z 5. B (168 bodů). Zlato v kategorii Mini si odnesla Simona Karlíková, která získala 172 bodů.

V kategorii  Benjamin, která je určena pro žáky 6. a 7. ročníků, jsme měli 23 úspěšných lovců. Na třetí příčce se souběžně umístili Dominik Aichinger (7. A), Iveta Zajícová (7. B) a Štěpán Vrba (7. A) se 160 body. Stříbro v kategorii Benjamin získal Arsen Petrovci (7. A) se 164 body. Vítězem této kategorie se stala Vanesa Vaňousová, která ulovila 176 bodů.

Žáci 8. a 9. ročníku se utkali v kategorii Kadet. Zde jsme měli dokonce 30 úspěšných lovců. Bronz si odnesl Tomáš Roudný z 9. B se 152 body. O stříbro se podělili Eliška Kůsová (8. B), Petra Hořanová (8. A) a David Strádal (9. B). Všichni dosáhli 156 bodů. Vítězem nejtěžší kategorie, které se naše škola účastní, se stal Štěpán Brnka (8. A) se 157 body.Všichni "medailisté" si odnesli malé dárečky.

Oproti předcházejícím letům se našim žákům podařilo ulovit více bobříků, věřím, že vzestupná tendence bude pokračovat i v dalších ročnících soutěže.

Všem úspěšným řešitelům gratuluji.

Vytvořeno: 26. 11. 2021
Poslední aktualizace: 26. 11. 2021 7:29