Informace pro přihlášené žáky 9. třídy (příprava na přijímací zkoušky)

Vyučování bude probíhat v blocích v úterý a ve čtvrtek (8:00–11:15) Obsahem učiva bude příprava na příjímací zkoušky na střední školu z českého jazyka a matematiky.

Úterý 12.5.

Čtvrtek 14.5

Úterý 19.5.

Čtvrtek 21.5.

Úterý 26.5.

Čtvrtek 28.5.

Úterý 2.6.

Čtvrtek 4.6.

• V úterý 12.5. žák odevzdá vyučujícímu čestné prohlášení podepsané rodiči s úterním datem . Žáci bez tohoto prohlášení nebudou vpuštěni do školy. Čestné prohlášení je ke stažení na webových stránkách školy.
  • Při vstupu do školy bude mít žák roušku, kterou bude také používat ve společných prostorách školy. O nošení roušky ve třídě rozhodne vyučující.
  • Pro vstup žáci použijí vchod ze dvora. V 7:50h si žáky vyzvedne vyučující a odvede je do třídy. Žáci dorazí v určený čas!
  • Ve dnech výuky s sebou: 2 roušky + igelitový sáček, přezůvky, svačina a pití, učebnice, sešity a pomůcky pro výuku Čj a M.
  • Školní jídelna nebude v provozu.
  • Přezůvky si první den žáci vyzvednou v šatně. Přezouvat se budou až ve třídě. Přezůvky si budou nosit s sebou domů.
  • V případě nepřítomnosti přihlášeného žáka žádá škola informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet.

Upozornění na následující hygienická opatření:

• Při cestě do školy a ze školy musí mít žáci zakrytá ústa a nos ochrannými prostředky (dále jen „rouška“), musí dodržovat odstup 2 metry (není to nutné např. u doprovodu žáka členem společné domácnosti).
  • Příchod ke škole a pohyb před školou: Před školou se neshromažďovat, dodržovat odstupy 2 metry. Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.
  • Vstup do budovy školy: Je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám. Škola je oprávněna vymezit prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat. Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka z přípravy.
  • V budově školy: Po vstupu si žáci dezinfikují ruce. Při pohybu na chodbách, při návštěvě toalet či společných prostor je nutné, aby byly minimalizovány kontakty. Ve společných prostorách – chodby, šatna, WC – musí všichni nosit roušku. Při přesunech je vhodné dodržení odstupů 2 metry vždy, když je to možné. Na WC i ve třídách je pitná tekoucí voda, tekuté antibakteriální mýdlo, dezinfekce a papírové ručníky. Není možné seskupování na chodbě o přestávkách. Přestávka se tráví ve třídě opět s dodržováním odstupu 2 m.
  • •    Ve třídě: Neprodleně po příchodu do třídy si musí každý žák důkladně umýt ruce, případně následně po umytí použít dezinfekci na ruce. Je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici. Bude zajištěno takové rozmístění lavic ve třídě, které umožní dodržet patřičný odstup mezi žáky. Žáci si po každém vzdělávacím bloku - o přestávce vydezinfikují nebo umyjí ruce ve třídě. V každé třídě se bude ve zvýšené míře větrat. Škola povede evidenci o docházce žáků.

Alice Kellerová

Vytvořeno: 7. 5. 2020