Navigace

Obsah

LEDEN „měsíc KREATIVITY„

Typ: ostatní
Třída 2.A - Náš „první„ společný měsíc ve 2. oddělení

Měsíc LEDEN je za námi. Dětem přibývá učení, starosti a vše začíná být zase o kousek těžší. Blíží se konec pololetí, děti dostávají poslední známky a snaží se ze všech sil ještě zabojovat. Chtějí si tak zlepšit svůj prospěch, jelikož koncem tohoto měsíce dostanou svá pololetní vysvědčení. Snažím se jim, během svého suplování, co nejvíce zpříjemnit čas ve ŠD.

Vytvořila jsem dětem motivační HRU, ve které plníme dobrovolně ÚKOLY zaměřené na POHYB, VÝTVARNOU DÍLNU a jiné kreativity. Hra se především soustředí na jejich pocity, nálady a přání. Snažím se jim naslouchat a podle toho pak plánuji jednotlivé úkoly.

Každému z nich jsem vytvořila KARTU, tzv.“Vysvědčení_LEDEN“

Během celého měsíce mají děti možnost, podle momentální nálady se mnou tvořit, sportovat či se jinak podílet na úkolech, za které jsou vždy odměněny SAMOLEPKOU. Tu si pak sami nalepí na svoji kartu.

Na konci je čeká vyhodnocení a za své výsledky budou ještě odměněni malým dárkem.

Družinové „VYSVĚDČENÍ _Leden“ jim pak zůstane. Doma se pak rodičům mohou pochlubit a vyprávět jak pilně pracovaly.

FOTOGALERIE a POPIS jednotlivých činností :

1. VYSVĚDČENÍ „Leden“ Karta, kam si lepím samolepky za splněné úkoly.

2. SPORT – Střelba na terč.

Aneb jak nám díky „KOULOVAČCE“ vznikly překrásně barevné ABSTRAKTNÍ obrazy.

Děti, které nechodí na ANGLICKÝ JAZYK, připravily vodovkami barevné terče. Po obědě jsme se rozdělili na čtyři družstva, házeli jsme sněhové koule na terče a rozpitím jednotlivých barev nám vznikl “abstraktní obraz“.

 

3. KRMÍTKO pro ptáčky

Výtvarná dílna KAPR a VÁNOČNÍ strom.

Text, foto: Monika Kašparová


Vytvořeno: 9. 2. 2021
Poslední aktualizace: 9. 2. 2021 15:32
Autor: