Podzim v ŠD

I když nyní je provoz školní družiny přerušen, zabývali jsme se kromě jiného i poznáváním přírody.

Na školní zahradě vidíme teď na podzim, jak stromy mění barvy, jabloně jsou obsypané jablíčky. I další rostliny vydávají své plody, např. nádherné dýně. Naši starší kamarádi již začali při pracovních činnostech chystat záhony na zimu.

Děti velmi rády pozorují živočichy. Na zahradě je po dešti mnoho hlemýžďů, v pěkném počasí zde naopak létají motýli. Občas potkáme slepýše. Dokonce děti „ulovily“ krásnou kobylku zelenou. Byly jí úplně uchvácené, prohlížely si ji ze všech stran, fotily ji, chtěly se co nejvíce dozvědět o jejím způsobu života. Nakonec ji odnesly na bezpečné místo na okraj zahrady. Ukázalo se, že naše děti mají k přírodě opravdu hezký vztah.

IV. a V. oddělení školní družin

Vytvořeno: 19. 10. 2020
Poslední aktualizace: 19. 10. 2020 19:26