Navigace

Obsah

Praha Vyšehrad 

Typ: ostatní
30. 5. jsme se třídou a s 5.B jeli na exkurzi do Prahy. Exkurze se jmenovala „Mise Vyšehrad“. 

Ve Starém purkrabství jsme se rozdělili do pěti skupin a dostali jsme první atribut – Klíče sv. Petra. Potom jsme šli do archívu se zavázanýma očima. V archívu jsme hledali hmatatelné důkazy o existenci postav – Bivoje, Libuše, Kroka, Přemysla Oráče a Vratislava II. Našli jsme důkaz jen o životě Vratislava II. a získali jsme proto druhý atribut – Vratislavovu korunu. Poté jsme se přesunuli do kostela sv. Petra a Pavla. V kostele jsme se měli poklonit králi a král si z každé skupiny vybral jednoho mluvčího, který měl vyslovit přání pro naší zem. Skupina, která řekla nejlepší přání, získala další atribut – Přemyslovskou orlici. 

Pak jsme navštívili hřbitov Slavín a tam jsme museli hledat hroby známých osobností. Napsali jsme si o nich informace a měli jsme je uhodnout. Skupina, která uhádla nejvíc osobností, získala atribut – Berlu sv. Mikuláše.

Poté jsme se přesunuli do kasemat. Kasematy jsme procházeli jen za svitu několika malých baterek. Při jejich procházení nás napadala vojska (Švédi, Francouzi a husité). Když útočili Švédové, museli jsme na bobek a boxovat se do kotníků. Když útočili Francouzi, museli jsme jim uhnout ke zdi a zhasnout baterky a když útočili husité, museli jsme je přeřvat. To nám šlo skvěle! Potom jsme našli předposlední atribut – Válečné dělo. Na konci kasemat jsme došli ke Gorlici. V ní jsou uloženy originály soch z Karlova mostu. V Gorlici jsme pátrali po posledním atributu – Českém lvu. S ním jsme uprostřed sálu objevili i obrovský erb, do kterého jsme všechny získané aributy postupně naskládali. Tím jsme vytvořili erb Vyšehradu. 

Výlet se nám moc líbil.

Eliška Knížková, Nathalie Vričanová, Dominik Chlad, David Brudna – 4.B

 

 


Vytvořeno: 11. 6. 2019
Poslední aktualizace: 11. 6. 2019 10:39
Autor: