Navigace

Obsah

REPUBLIKOVÉ FINÁLE VE VYBÍJENÉ 

Typ: ostatní
Ve dnech 11. – 12. 6. 2018 se dívčí družstvo naší školy probojovalo na republikové finále ve vybíjené do Nové Paky. Družstvo reprezentovalo nejen naši školu, ale celý Plzeňský kraj. V celostátním finále bojovalo 16 družstev o titul mistra ČR. 

Naše děvčata byla vylosována do těžké a vyrovnané skupiny (Středočeský, Jihočeský a Moravskoslezský kraj). Po vítězném tažení v okrskovém, okresním a krajském finále jsme nepoznaly hořkost porážky. Naši šňůru vítězství v řadě přerušila děvčata ze Středočeského kraje. Hrálo se venku na antukových hřištích za obrovského vedra. S míčem, který byl obalený antukou a klouzal, se naše holky nedokázaly vyrovnat. Zklamání z porážky bylo veliké. Další utkání ve skupině jsme už zvládly. Pořadí družstev v naší skupině bylo tak vyrovnané, že všechna družstva měla stejně bodů. My sice nejlepší skóre, ale problémem se stala vzájemná utkání. Rozhodčí vypočítali minitabulku, kde rozhodoval počet vybití. To se nám stalo osudným a do závěrečných finálových bojů jsme nepostoupily. 

Hrály jsme skupinu útěchy, kde jsme všechny zápasy vyhrály. Velká škoda, protože družstva, která z naší základní skupiny postoupila, se dostala až do finálových bojů o 1. – 2. místo. 

Celkově jsme skončily na 14. místě, ale ostudu naše velmi mladé družstvo neudělalo. Vždyť už jenom probojovat se do závěrečných bojů o titul mistra ČR je historickým úspěchem naší školy. A proto, HOLKY, DĚKUJEME! Byly jste všechny skvělé a na ty dva krásné dny v kempu PECKA u Nové Paky, kde o nás bylo perfektně postaráno, určitě nezapomeneme. 

Poděkování patří vedení naší školy, že nám zajistilo podmínky na přípravu a minibus k přepravě. 

Naši školu reprezentovaly: Aneta Mertlová, Adéla Ženíšková, Martina Pankratzová, Adéla Šafrová, Eliška Tuháčková, Míša Hejzková, Andrea Valentová, Míša Vaňková, Petra Hořanová, Natálka Mikyšková, Barča Knížáková a Eliška Knížková pod vedením Mgr. Ireny Holoubkové. 

Mgr. Irena Holoubková


Vytvořeno: 26. 6. 2018
Poslední aktualizace: 26. 6. 2018 08:22
Autor: