Navigace

Obsah

Vánoční Praha

Typ: ostatní
Ve čtvrtek 14. prosince jsme se všichni ráno sešli na nádraží a vyrazili do Prahy. Naším cílem byla Poslanecká sněmovna PČR.

Po přibližně dvouhodinové cestě vlakem jsme vystoupili na Smíchově a šlapali na Malostranské náměstí. Ve Smiřickém paláci začala naše prohlídka. Shlédli jsme krátký informační dokument a za chvilku už jsme procházeli bezpečnostními rámy do sněmovny. Paní průvodkyně nás zavedla na galerii, odkud jsme pozorovali krásný sál Thunovského paláce. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o činnosti poslanců, i když informací bylo na nás trochu moc. Ze sněmovny jsme pokračovali k Valdštejnskému paláci – sídlu senátu a ještě jsme viděli Strakovu akademii - Úřad vlády ČR. Dalším naším cílem byla Nová budova Národního muzea, kde nás čekala výstava Světlo a život. Potom už jsme se konečně vydali na náměstí Míru a ochutnali různé dobroty na vánočních trzích. Dorazili jsme domů sice pozdě večer, zato bohatší o spoustu zážitků. 

Za 8. A Matěj Kárník


Vytvořeno: 22. 12. 2017
Poslední aktualizace: 22. 12. 2017 12:17
Autor: