Navigace

Obsah

Výšlap na Mariinu skálu

Typ: ostatní
Ráno 3. května se naše třída 6. A vydala vlakem do Nezvěstic. Pak nás čekal přesun pouze po svých.

Cílem naší tematické vycházky byl dřevěný vyhlídkový altánek na Mariině skále, který se nachází v přírodním parku Kornatický potok nedaleko zámku Kozel a hradu Lopata. Altánek nechal postavit Kristián Valdštejn pro svoji manželku v první polovině 19. století. O sto let později ho vichřice zbořila a v roce 2014 byl slavnostně zahájen provoz nové vyhlídky. Cestou nás pan učitel seznamoval se zajímavostmi zdejší krajiny, stačili jsme se občerstvit, fotografovat, rozhlížet se po krajině, zdárně jsme zvládli 15 km chůze. 

Všem se výšlap líbil a rádi si ho brzy zopakujeme. 

Žáci 6. A při hodině slohu


Vytvořeno: 15. 5. 2018
Poslední aktualizace: 15. 5. 2018 12:32
Autor: