ČJ

• opakování malý PS str. 24/8-nezapomeň si přečíst básníčku, 25/9,10.
  • zelený PS str. 40/5,6,7.
  • uč. str. 140-zopakujte si tabulku, vše o slovesech, str. 141/8-ústně,vyhledejte slovesa a určete u nich osobu, číslo, čas.
  • Práce s textem: do školního sešitu přepiště první dvě věty ze cvičení(141/8), určete slovní druhy, podtrhněte podstatná jména a slovesa a určete u nich mluvnické kategorie(podstatná jména-pád, číslo, rod, vzror, slovesa-osoba, číslo, čas).

Čtení

• čítanka str. 50/Co všechno musí dělat jaro, vyhledejte rýmy hlíny-stíny, dále čtěte vlastní knihy, můžete si zapsat do čtenářského deníku.

• opakování uč. str. 48/9.
  • jednotky času prezentace.
  • -uč. str. připomeň si tabulku cv. 1.
    -uč. str. 48/2,3,4,6.

Přírodověda

Máme tady jaro! Mám pro Vás dva úkoly. Každý si vybere jeden, který zpracuje.

• Druhý úkol: Vypracuj referát o jakémkoliv jarním ptáčkovi, můžeš nakreslit, nalepit, vytisknout obrázek.

Vlastivěda

• zopakujte si: Lucemburkové,život ve středověku, Jan Hus.

Milé děti,
věřte nebo ne, ale chybíte mi a už se těším, až se zase všichni uvidíme. Pracujte v klidu, nezapomeňte odpočívat a poslouchejte rodiče :-). Mějte se hezky. IH

Ahoj čtvrťáci a rodiče,

moc vám děkuji za přání ke dni učitelů...ani bych si nevšimla.

Ještě než se pustíme do dalších úkolů, chtěla bych požádat ty z vás, kteří máte technický problém s Quizletem, abyste mě kontaktovali na tel. číslo 737 239 335, například přes VIBER nebo WHATSAPP, abychom se pokusili vše vyřešit a děti nebyly příliš pozadu.

Čtvrťáčci,

musím vás velmi pochválit za překlady z prvního týdne a za aktivitu na Quizletu ten minulý. Jste opravdu borci!

Takže tento týden si od Quizletu dále přestávku a čeká vás jen 1 úkol do PÁTKU 3.4.

V učebnici na straně 19 je tento obrázek. Zobrazuje rozhovor číšníka a hostů. Pusťte si nahrávku a poslechněte si celý (krátký) test.

Abyste textu rozuměli, přikládám slovníček nových slov a výrazů (výslovnost dle nahrávky):

• LARGE = velký (proto jsou velké velkosti oblečení označeny písmenem L)
  • SMALL = malý (to už znáte, jen upozorňuji, že asi všichni nosíte oblečení velikosti S)
  • TUNA = tuňák, tuňákový
  • CAN I HAVE = Mohu si dát?/Mohu dostat?
  • CERTAINLY = jistě
  • HERE YOU ARE = Tady máte (používá se, když někomu něco podávám)
  • DELICIOUS = výborný (když mluvím o jídle)
  • I'M VERY SORRY = Moc se omlouvám.

A co s tím máte dělat? To záleží na vás, vyberte si:

• přeložte text do sešitu a pošlete foto, jak jste zvyklí.

ale raději bych, kdybyste si vybrali variantu:

• naposlouchat si text podle nahrávky, zkusit si ho přečíst nahlas a pak se nahrát do telefonu a poslat mi nahrávku na email nebo na výše uvedený telefon přes VIBER nebo WHATSAPP.

a pro ty nejodvážnější:

• online konverzační hodina v PÁTEK 15:00 (dobrovolná)

Konverzační hodina proběhne v  v PÁTEK v 15:00 na této adrese (název místnosti ctvrtaci), kterou jednoduše zadáte do prohlížeče a tak se připojíte do online třídy. Budete potřebovat počítač s připojením k internetu a prohlížeč Google Chrome. Můžete se přihlásit i přes telefon, ale na to potřebujete aplikaci. Přečtěte si tento odkaz, je tam i link na aplikaci pro Android i iPhone. Na hodině budeme procvičovat výše uvedený text.

Mějte se fajn, těším se na vás!