15. - 17. 6.

• Opakování vedlejších vět – pracovní list. Vyplňujte přímo, nepřepisujte.
  • Kdo by měl vypracované do úterý a ukáže ke kontrole ve škole, nemusí posílat.

18. – 19. 6.

• Slovanské jazyky – do sešitu si vypracujte výpisky ze str. 98
  • Podívejte se na cvičení 99/ 1
  • 100/ 3,4 – vypracujte a sami si vyhledejte na internetu správné odpovědi (česko – chorvatský a česko – bulharský slovník)

Žák s AP

15.6. – 19.6.

Žák s AP

• SB str. 12/ cv. 4 – tabulky
  • Sb str. 16/ cv. 4

Anglický jazyk (Še)

15. 6. – 17. 6.

• Přečti si oznámení u obrázků ve cvičení 78/1 v učebnici. Poté doplň do vět slovesa. Piš přes fólii nebo do sešitu.
  • Cvičení zaslat na mail.

18. 6. – 19. 6.

• Přes fólii zakroužkuj správné slovo ve větách ve cvičení 78/2 v učebnici. Poté si poslechni nahrávku a zkontroluj si, zda jsi vybral/a správně.
  • Pošli nahrávku nebo video, jak věty čteš.
  • Cvičení zaslat na mail.

Anglický jazyk (Tů)

Ahoj osmáci,

děkuji za vyplněné pracovní listy z minulého týdne...pěkná kolektivní práce, chválím!!!

Tento týden už jdeme do finále, takže dávám prostor všem, kdo ještě něco zapomněl nebo nestihl poslat, aby tak učinil (Anežko a Nikolo).

Ostatní čeká kvíz kombinující angličtinu a další vás oblíbený předmět - zeměpis.

Pomozte si navzájem, můžete pracovat ve skupině, výsledky klidně pošlete jen jeden z vás a napište mi, kdo všechno na nich pracoval.

Kviz 1A     Kviz 1B

Kviz 2A     Kviz 2B

Kviz 3A     Kviz 3B

V úterý budeme řešit společně!

Německý jazyk

Milí osmáci, úkol posílají jen ti žáci, kteří pracují doma:

• pracovní sešit, str. 18/6,7,8,9 (celá stránka)
  • Stránku 18 vyfoť a pošli na e-mail iholoubkova@centrum.cz

Chemie

už nás čeká jen opakování. Pomocí testu zde procvičujte vše, co jsme letos probrali (halogenidy, oxidy, sulfidy a kyseliny.

Poslední úkol z dějepisu je tady (máte na něj tedy dva týdny). Zhlédněte film Na západní frontě klid natočený podle románu Ericha Marii Remarqua. Znalost tohoto díla se vám bude hodit i do literatury a případně k maturitě.

a odpovězte na otázky v dokumentu Na západní frontě klid, které pošlete ke kontrole.

Do 19.6.

• Nakresli mapu ČR (kraje, města, řeky, pohoří).

poslední úkol z informatiky bude již prázdninově orientovaný. Vytvořte prezentaci na téma Moje prázdniny a jak je změnil CoVid-19.

• Na snímcích tedy popiš, kam pojedeš nebo co budeš dělat o prázdninách a jestli to nějak ovlivnila pandemie CoVid-19, např. jestli jsi kvůli ní musel něco zrušit.
  • Prezentaci doplň vhodnými obrázky a graficky ji "vylaď".
  • Na titulní list nezapomeň dát své jméno, třídu a datum.
  • Piš česky!
  • Použij efekty a animace, které jsme se učili.
  • Pokud nemáš Power Point, pracuj v online aplikace Prezentace Google.

Zapiš část hymny USA a Velké Británie.

• hodina chůze - změřit vzdálenost.