Anglický jazyk (Mgr. Lenka Šebová)

2. 4. – 5. 4.

• pracovní list Present tenses- doplnit present simple X present continuous.
  • Hotové cvičení poslat na mail.

Anglický jazyk (Mgr. Lenka Brnková)

• Stále minulý čas prostý. Došlo na vaše oblíbená nepravidelná slovesa – zopakujte si je, seznam máte.

• Vyplňte toto cvičení a vyfoťte, jak jste dopadli. Poté text přeložte a český text zapište do Wordu nebo do e-mailu a spolu s doplněným cvičením mi pošlete. Pozor na to, co se objevovalo v minulém překladu: většinou poznám překladač i dva stejné texty!

• Tentýž anglický text si několikrát nahlas přečtěte (můžete si ho vytisknout, pokud máte možnost, a poté svou četbu nahrajte a nahrávku mi pošlete. Určitě přijdete na to, jakým způsobem. Pokud ne, ozvěte se.

Do 4. 4. 2020

Sloh

• Učebnice str.137 / Diskuse.
  • údaje v rámečku přepsat do slohového sešitu.
  • PS - str.71/ cv.3ab - 2 odpovědi napsat do slohového sešitu. Poslat do 4.4.

30.3. - 1.4.

• Uč str. 81 Úlohy na závěr …cv. 1 – 5 – ústně.
  • 81/ 6,7,8 A písemně.
  • 81/ 9,10 A písemně.

2.4. – 3.4.

• Uč. str. 82/ 1,2,3,4  - ústně.
  • 83/ 6A , 7 – písemně.

Písemné úkoly prosím vyfotit a poslat na mail.

Do 1.4.

• Přečti si z učebnice články ze str. 50-54.
  • Do sešitu udělej poznámky: Vedení el. proudu v kapalinách/žlutý rámeček str. 54/-neposílat.
  • Z druhé strany sešitu-54/5-poslat.

Do 5.4.

• Přečti si z učebnice článek ze str. 55-59 a udělej krátké poznámky-neposílat.
  • Z druhé strany sešitu-59/3-poslat.

Chemie

DŮLEŽITÉ!!!

Vzhledem k tomu, že služba Jitsi Meet zřejmě přestává zvládat nápor uživatelů, stěhujeme se do Google Meet. Aby vše proběhlo hladce, potřebuji, abyste si zkontrolovali, že se dokážete připojit do Google účtu (kdyby náhodou někdo Google účet neměl, tak si ho založí, přikládám manuál).

• Kdo bude chtít komunikovat z počítače nebo notebooku, nemusí nic stahovat, pouze se přihlásí přes odkaz, který pošlu v den konverzace.
  • Kdo bude chtít komunikovat přes mobil (tablet), musí si stáhnout zdarma aplikaci Hangouts Meet.

Svět po 2. světové válce

Tentokrát bude třeba na zvládnutí kapitoly prostudovat stránky 94 - 97 v učebnici a odpovědět na otázky ze souboru Úkoly - Svět po 2. světové válce. Vše buď vlepte nebo přepište do sešitu a vypracované otázky pošlete ke kontrole. Většinu odpovědí najdete v učebnici, zbytek najdete na internetu. Pomoci vám můžou i videa, buď tohle nebo tohle.

• Krátké vide pro zopakování https://www.youtube.com/watch?v=MwSOGo7Ixdg.
  • Přeměněné horniny.
  • Pročíst a udělat poznámky (stručně) str. 43 a 44. Nakreslit mapku na straně 44 (Obr. 87 Rozšíření vyvřelých, usazených a přeměněných hornin ČR).

Německý jazyk (Mgr. Irena Holoubková)

Do 5. 4. 2020

Žádám všechny žáky z mé skupiny, aby se zapojili do výuky. Děkuji!

• Beschreibe dein Tagesprogram in der Quarantaene :
    • Morgens –Ich stehe um …………Uhr auf. Ich fruhstucke Broetchen mit Marmelade.
    • Am Vormittag –
    • Am Nachmittag –
    • Abends –
    • In der Nacht –
  • Linhartová, Šrámek učebnice I.díl str.46/10, 12 napiš do sešitu Úkol ofoť a pošli na e-mail iholoubkova@centrum.cz.
  • Termín do 1.4.2020

• Procvičování němčiny na webu „umimenemecky.cz“ Části těla – poslech slovíček/PEXESO všichni.
  • Termín do 5.4.2020.

Německý jazyk (Mgr. Jana Bláhová)

30.3. - 1.4.

• PS – str. 59 – přečíst si šedivý rámeček dole – Co už umíš – 1,2,3  gramatika.
  • PS  58/ 11, 13,14 - písemně.

2.4. – 3.4.

• Uč   54/3 – ústně , 54/4 – ústně , tvoř si sám/sama otázky, pak si odpověz.
  • Písemné úkoly prosím vyfotit a poslat na mail.

Pracovní činnosti (Mgr. Jindřiška Todorovová)

Upozorňuji žáky Březinu, Hroudu, Selčanovou a Ulma, že mi dosud nezaslali recept na muffiny uložený 12. 3.! Urychleně tak učiňte!

Mgr. Todorovová

Posílám další úkol z PČ:

Do Velikonoc pošlete recept na nějaký moučník s tvarohem či ovocem, příp. s obojím.

Jen upozorňuji, že i PČ se hodnotí - dosud zaslané recepty (mám jich 5) známkou VÝBORNĚ, pokud do konce března nedostanu dalších 7 receptů na muffiny, budou mít žáci, kterých se to týká, hodnocení NEDOSTATEČNÉ.

Všechny žáky zdravím.

Světová letiště

• 10 názvů do sešitu.

Informační technologie

Inf - volitelný předmět

Do 22. 3. dokončit historický kalendář

• Požadavky: soubor ve formátu ppt nebo pptx bude obsahovat titulní stranu kalendáře, upravené pozadí, zformátovaný text, obrázky (ideálně také upravené), kalendář s vyznačenými víkendy a státními svátky. Samozřejmostí je popis k uvedeným fotografiím. Odevzdává se na mail učitele či sdílený Google disk.
  • Hodnotit se bude nápad, obsahová stránka i grafická úprava!

Tělesná výchova + sportovní výchova (Mgr. Miroslav Trojanec)

Do 5. 4. 2020

Švihadlo

• 500 přeskoků:
    • snožmo.
    • jednonož.
    • střídmonož.

Tělesná výchova (dívky)

Milá děvčata, nezapomínejte na každodenní krátké protažení celého těla pomocí švihadla, smetáku. Máš-li doma švihadlo, skákej všemi možnými způsoby. Udělej se každý týden malý test, kolik přeskoků snožmo zvládneš za 1 minutu. Pusť si doma rytmickou hudbu, zatancuj si, zaposiluj na břicho, zadeček. Pokus se denně o 10 prkýnek/10sec. Neprohýbej záda!

Věřím, že se brzy sejdeme v tělocvičně nebo na hřišti!

Poslechnout a zapsat jednu píseň od skupiny Buty.