Navigace

Obsah

Akce Motýlků a Soviček ŠD Starý Plzenec na blížící se závěr školního roku

Typ: ostatní
Již tradičně uspořádalo oddělení Soviček a Motýlků na závěr školního roku, který se pomalu blíží, sportovní odpoledne spojené s opékáním buřtů, noční hrou a noclehem ve školní družině. 

Děti se sešly v 17 hodin na školní zahradě, přišli i někteří rodiče ochotně pomáhat s opékáním buřtů. Někteří přinesli i sladké pečené dobroty, které si děti daly ráno ke snídani. 

Děti byly rozděleny do družstev a soutěžily na hřišti v různých sportovních disciplínách, stavěly různé motivy z barevných víček, chlapci si zahráli fotbal a poslední soutěž venku byla lízátková, kdy děti běžely do lesíka a i zde plnily různé úkoly. Rodiče mezitím nařezali buřty, připravili oheň a začali opékat. Po sportovním zápolení si děti začaly rozebírat opečené buřty a všichni společně baštit. Před 20 hodinou jsme se všichni už stěhovali do školní družiny a auly. Ještě nás čekalo hledání druhých kartiček pexesa po chodbách školy a potom tolik očekávaná noční hra. Děti chodily již ve tmě ze 3 patra až do přízemí a na schodech v každém svítily žárovičky a pod nimi bylo ukryto na papírku písmenko. Pokud došly až dolů do přízemí a vypsaly všechna písmenka, našly v tajence celé slovo. Po noční hře se děti ještě krátce podívaly na Simpsonovi a po té se již odebralo každé oddělení do své místnosti, kde si čistily zuby a připravovaly se na nocleh. Kolem půlnoci se již zhasínalo a usínalo, někteří usnuli po prožitém odpoledni hned, některým to trvalo trochu déle. Dětem se opět akce moc líbila a chtěly by ji příští rok zopakovat. Děkuji ještě touto cestou všem rodičům, kteří nám na zahradě pomáhali s opékáním, mytím nádobí a další pomocí v organizaci této akce. 

Marie Doleželová - vychovatelka


Vytvořeno: 5. 6. 2023
Poslední aktualizace: 7. 6. 2023 5:26
Autor: