Navigace

Obsah

Akce ŠD květen 2024

Typ: ostatní
Co vše se dělo ve školní družině v květnu?

První květnovou akcí, která proběhla ve dnech 14. a 16. 5. pro všechny děti ŠD, byla návštěva výstavní síně K-Centra, kde jsme mohli shlédnout fotografie Heleny Horáčkové z jejích cest po Africe. Na fotografiích jsme viděli hlavně přírodu ale i místní domorodce.

Dne 24.5. uspořádalo 2.oddělení ŠD již tradiční akci na závěr školního roku. Akce byla zaměřena jako každoročně na sportovní soutěže, pečení buřtů, noční hru a nocleh ve školní družině. Pečení buřtů a sportovní soutěže proběhly na místním koupališti. Trochu jsme se báli počasí, které se neustále měnilo, ale vše vyšlo podle plánu. Velkou radost nám udělali rodiče, kteří pomohli opéct buřty pro děti a některé maminky pomohly na stanovištích se soutěžemi. Tímto všem zúčastněným rodičům velice děkuji. Ve škole děti čekalo hledání druhých kartiček z pexesa po chodbách školy a nakonec vzrušující noční hra. Tady musely jít děti ze 3. patra školy až do přízemí. Byla již tma a tak chodily kolem rozsvícených svíček ve skleničkách po schodech dolů a psaly písmenka, která našly pod každou svíčkou. U poslední svíčky v přízemí poskládaly slovo. Na konci celého odpoledního a večerního programu se ještě podívaly už ze spacáků na pohádku a někteří při sledování již usnuly. Ráno se děti přestěhovaly do přízemí školy do družiny a po 8. hodině si už pro děti začali chodit rodiče. Všechny děti byly spokojené, akce se líbila a měly by zájem akci zopakovat zase příští rok.

V pondělí 27.5. proběhl závod na koloběžkách pro všechna oddělení ŠD. Závody se jely v Sokolovně, počasí nám přálo a děti bojovaly za každou ujetou vteřinu. Závod byl hodnocen na čas v každém oddělení. Děti ze 3. a 4. oddělení jely delší trasu.

29.5. proběhlo vyhodnocení závodu. A jak se děti umístily?

  • Sovičky – 1. Jakub Heindl, 2. Lukáš Hudák, 3. Boris Kořán
  • Motýlci – 1. Klára Kullová, 2. Jakub Nápravník, 3. Adam Konáš
  • Medvídci – 1. Lukáš Menšík, 2. Tonda Spitzbar, 3. Monika Rieglová
  • Berušky – 1. Julie Milotová, 2. David Vavřík, 3. Tomáš Tomášek

Dětem se závody líbily, vítězové vyhráli diplomy a věcné ceny a všechny děti dostaly za účast lízátka.

Marie Doleželová, vedoucí vychovatelka


Vytvořeno: 2. 6. 2024
Poslední aktualizace: 2. 6. 2024 12:25
Autor: