Navigace

Obsah

Exkurze do Prahy 

Typ: ostatní
Ve čtvrtek 24. listopadu jsme navštívili hlavní město Prahu, kde jsme měli domluvenu exkurzi v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a návštěvu v Národním muzeu.

 Do Prahy jsme dorazili vlakem na smíchovské nádraží, odkud jsme se přesunuli do sídla Poslanecké sněmovny na Malé Straně. Tam nám byl promítnut film o historii i současnosti obou komor parlamentu. Po jeho zhlédnutí a po pečlivé bezpečnostní kontrole započala samotná prohlídka. Prošli jsme kolem poslaneckých kanceláří, viděli bílé barokní schodiště, navštívili hlavní jednací sál a nakonec jsme byli v tiskovém centru, kde se konají tiskové konference. 

Po skončení prohlídky jsme metrem přejeli na Václavské náměstí a vystoupali po schodech do Národního muzea. V nedávno opravené budově jsme si prohlédli různé zajímavé expozice. Prahu jsme si užili a vrátili se domů plni nových zážitků. 

Za 9. ročník Jan Klinger


Vytvořeno: 29. 11. 2022
Poslední aktualizace: 29. 11. 2022 21:45
Autor: