Navigace

Obsah

Generální zkouška Radoušku

Typ: ostatní
Jak všichni víme, u nás v Plzenci  v kostele Narození Panny Marie na Malé Straně hrají  již zásluhou mnoha hodných lidí krásné a zrestaurované varhany.

Aby mohly být opraveny i varhany v kostele sv. Jana Křtitele na náměstí , rozhodla se paní učitelka Mgr. J. Čejková a její svěřenci , děti ze pěveckého sboru Radoušek, že uspořádají koncert, jehož výtěžkem na obnovu těchto varhan přispějí. 

Koncert proběhne v neděli 16. 6. od 18 hodin v kostele na Malé Straně . Všichni jste na něj zváni!

Na generální zkoušku, která proběhla ve středu dopoledne, byli pozváni žáci prvních, druhých, třetích tříd a čtvrté třídy. V kostele je přivítal pan farář Petr Franta.   Program, ve kterém slyšeli zpívat děti z prvních tříd, sólový zpěv, hry na klávesové nástroje, kytaru, flétnu a sbor druháčků a třeťáčků  se jim velmi líbil. Obrovským zpestřením pro ně byla i prohlídka opravených varhan, kde jim vše vysvětlila a ukázala paní Zdeňka Ledvinová, a poslech skladeb zahraných na varhany jejich malými kamarády.

Mgr. Jana Toušová


Vytvořeno: 17. 6. 2024
Poslední aktualizace: 17. 6. 2024 9:50
Autor: