Navigace

Obsah

Naše škola podruhé v české pevnosti Boyard

Typ: ostatní
Je tomu již rok, co se někteří z nás vydali na dobrodružnou hru do Tepfactoru v obci Chotilsko nedaleko přehrady Slapy. Letos jsme se rozhodli akci zopakovat a místo krkolomné cesty vlakem jsme zvolili autobus.

Ve čtvrtek 25. května jsme tedy vyrazili na cestu my, žáci devátého a osmého ročníku,  doprovod nám dělaly tři paní učitelky. První zastávka byla na Drtinově rozhledně nedaleko Chotilska. Zde jsme se pokochali výhledem do krajiny a posvačili před náročnou hrou. Pak už nás autobus dovezl přímo do areálu Tepfactoru. Ve staré tovární hale je zde vybudována jeskyně s 29 herními místnostmi po vzoru oblíbené televizní soutěže Pevnost Boyard. Po převlečení nám průvodce vysvětlil pravidla hry a byli jsme rozděleni do 12 týmů po 4 nebo 5 hráčích. Pak už začaly běžet 3 hodiny hry. Během tohoto času jsme se snažili vyřešit úkoly v místnostech, které byly zaměřené nejen na fyzickou zdatnost, ale také přesnost, trpělivost či logické myšlení. Za každou vyřešenou místnost jsme získali razítko s písmenem, které jsme rozšifrovali na číslo a mohli dále použít na odemčení bonusových místností. Tři hodiny utekly jako voda. Přestože do úplného finále nedošel žádný tým, hru jsme si velmi užili. Nejlepší tým byl složen z kluků z 9. A (V. Pokorný, J. Klinger, D. Hudeček, A. Otto a P. Protivínský). Po hře nás čekala svačina a cesta domů, kterou většina z nás prospala.

Tak třeba zase příští rok. :-)

Žáci 8. a 9. ročníku


Vytvořeno: 28. 5. 2023
Poslední aktualizace: 1. 6. 2023 5:31
Autor: