Navigace

Obsah

Nejen za robotikou na FPE ZČU

Typ: ostatní
Ve čtvrtek 27. 4. jsme vyrazili na Pedagogickou fakultu ZČU na workshop o robotice a 3D tisku.

Po příjezdu na místo jsme se rozdělili na dvě skupiny a usadili se ve dvou předem určených učebnách. V první z nich jsme se dozvěděli o robotice. Ve skupinkách jsme zkusili sestavit roboty z LEGA a pomocí speciálního softwaru jsme je následně rozpohybovali. Ve druhé třídě se mezitím probíral 3D tisk. Seznámili jsme se s programem na 3D modelování a zkusili si vytvořit jednoduché modely, třeba mince s písmeny, které jsme následně poslali na tiskárnu. Po splnění úkolů se skupiny vystřídaly, takže jsme si mohli všichni vyzkoušet 3D tisk i robotiku. Při plnění úkolů nám pořádně vyhládlo, tak jsme se ještě před cestou na nádraží stihli najíst v OC Plaza.

Spokojení jsme odpoledne vyrazili zpět do Starého Plzence.

Žáci 9. A


Vytvořeno: 30. 4. 2023
Poslední aktualizace: 30. 4. 2023 7:04
Autor: