Navigace

Obsah

Tajemné místo  - Vyšehrad

Typ: ostatní
Co jsou to kasematy, jaké pověsti se vztahují k Vyšehradu? To vše se dozvěděli žáci z 3. a 4. A.

Ve čtvrtek jsme se už v 6:30 vydali autobusem na cestu do Prahy. Na Vyšehradě se nás ujaly průvodkyně, které nás provedly areálem Vyšehradu a řekly nám spoustu zajímavých informací. Součástí naší prohlídky byly i kasematy. Tím naše exkurze Prahou ještě neskončila. Odvážně jsme se vydali metrem do centra velkoměsta! Podívali jsme se na sv. Václava na Václavském náměstí, pokračovali k orloji na Staroměstské náměstí. Nenechali jsme si ujít procházku po Karlově mostě. Naši pouť jsme ukončili v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. I když nás ke konci doprovázel déšť, expedici do Prahy jsme si užili!!

Mgr. Martina Soušková


Vytvořeno: 2. 5. 2023
Poslední aktualizace: 2. 5. 2023 16:20
Autor: