Navigace

Obsah

VÝLET DO SCIENCE CENTRA TECHMÁNIE

Typ: ostatní
Ve středu 8. března 2023 byl pro třídu 5.A a 5.B naplánovaný výlet do Science centra Techmánie v Plzni.

Na místo jsme se vypravili vlakem. Z vlakového nádraží jsme zamířili pěšky k Planetáriu. Tam jsme si v šatně odložili batohy a bundy a odebrali jsme se do promítacího sálu.  Tam na nás již čekal přednášející, který nám na speciální “kouli” promítal film o planetách Sluneční soustavy. Ke každé planetě pro nás měl připraveno spoustu zajímavých informací. 

Z Planetária jsme se přesunuli do Techmánie, kde jsme si mohli hrát a prohlédnout si expozice. Cca za hodinu jsme se všichni sešli u pokladny, odkud jsme pomalu vyrazili na nádraží a vlakem odjeli zpět do Starého Plzence.

Podle reakce spolužáků soudím, že jsme si to všichni náramně užili. Mně osobně nejvíce zaujalo povídání o měsících Jupitera.

Martin Valenta

Foto: Mgr. Jana Toušová


Vytvořeno: 22. 3. 2023
Poslední aktualizace: 22. 3. 2023 11:07
Autor: