Vyšehrad

Dne 25.5. celá naše třída vyrazila na výlet na pevnost Vyšehrad. Brzy ráno jsme se sešli před školou a společně nastoupili do autobusu. Cesta do Prahy byla velmi zdlouhavá, ale i přesto jsme se zvládli zabavit.

Po příjezdu jsme se vydali ke Starému purkrabství, kde nás uvítal průvodce “badatel” Tomáš. Vysvětlil nám pravidla hry, kterou pro nás připravil: měli jsme sestavit erb z šesti atributů. Spočívala v tom, že jsme se rozdělili do týmů a měli jsme za úkol hledat indicie a atributy osob jako byla Libuše, Krok, Přemysl Oráč, Bivoj a Vratislav II. K tomu, abychom je mohli všechny posbírat, nás vedly všemožné zapeklité úkoly a výzvy.

Postupně jsme prošli celý areál Vyšehradu, včetně baziliky sv. Petra a Pavla, také jsme se podívali na hřbitov Slavín a do chodeb uvnitř hradeb pevnosti, kterým se říká kasematy. Následovala Gorlice, což je sál, kde jsou uloženy originální sochy z Karlova mostu. Celou dobu nás doprovázel Tomáš a postupně nám zadával další úkoly. V každé části Vyšehradu jsme našli další atribut, ze kterých se nám postupně podařilo sestavit celý erb. Tím pádem jsme splnili svoji misi “Vyšehrad”.

Celé třídě se velmi líbilo, když jsme hádali jména slavných osobností podle nápověď. Přestože nás při výletě zastihl i déšť, všichni jsme si návštěvu Vyšehradu moc užili. Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení a plní zážitků.

Žáci 4. A

Vytvořeno: 3. 6. 2022