Osmáci v Americe
V pondělí 25. 5. 2026 se naše třída 8.B vydala na školní výlet do okolí Karlštejna.
V 7:37 jsme odjížděli vlakem ze Starého Plzence do Karlštejna. Po příjezdu jsme se vydali kolem hradu přírodou Českého krasu k vápencovému lomu Malá Amerika. Celkem jsme tento den navštívili tři lomy, mimo výše zmíněného i lom Mexiko a Velká Amerika. U všech nás zaujala krásně modrá a průzračná voda, hloubka lomů byla též úchvatná. Po návštěvě lomů nás čekaly Bubovické vodopády, odkud jsme šli do Srbska, kde jsme měli zastávku v bistru, kde jsme čekali na zpáteční vlak do Starého Plzence. V 19:19 jsme se všichni ve zdraví vrátili do Starého Plzence.
Výlet byl plánovaný jako turistický, tomu odpovídají i kilometry, které jsme měli v nohách. Celkem jsme ušli krajinou Českého krasu 21 km, viděli jsme známý hrad Karlštejn, lomy na těžbu vápence a krásné vodopády.
Tereza Tichá a Daniel Jíra
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2026 10:24





