Webové stránky se upravují. Omluvte prosím případné nedostatky.

Osmáci v Americe

V pondělí 25. 5. 2026 se naše třída 8.B vydala na školní výlet do okolí Karlštejna.

V 7:37 jsme odjížděli vlakem ze Starého Plzence do Karlštejna. Po příjezdu jsme se vydali kolem hradu přírodou Českého krasu k vápencovému lomu Malá Amerika. Celkem jsme tento den navštívili tři lomy, mimo výše zmíněného i lom Mexiko a Velká Amerika. U všech nás zaujala krásně modrá a průzračná voda, hloubka lomů byla též úchvatná. Po návštěvě lomů nás čekaly Bubovické vodopády, odkud jsme šli do Srbska, kde jsme měli zastávku v bistru, kde jsme čekali na zpáteční vlak do Starého Plzence. V 19:19 jsme se všichni ve zdraví vrátili do Starého Plzence.
 
Výlet byl plánovaný jako turistický, tomu odpovídají i kilometry, které jsme měli v nohách. Celkem jsme ušli krajinou Českého krasu 21 km, viděli jsme známý hrad Karlštejn, lomy na těžbu vápence a krásné vodopády.

Tereza Tichá a Daniel Jíra

Datum vložení: 1. 6. 2026 10:17
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2026 10:24

Škola

EU projekty

lmap

OP JAK

šablony II

EU

douc

hudenka

Školské poradenské pracoviště

Zablokované účty na Škole Online

Vážení rodiče,
často se na nás obracíte s problémy s přihlášením do Vašich účtů v systému Škola Online. 

Než nám pošlete e-mail, zkontrolujte si následující:

1. Uživatelské jméno a heslo musíte zadat přesně tak, jak jste si zvolili. Systém rozlišuje velká a malá písmena i diakritiku.

2. Pokud údaje zadáte třikrát špatně, systém se na hodinu zablokuje. Vyčkejte tedy a zkuste se přihlásit znovu po uplynutí jedné hodiny.

Pokud se Vám ani tak nedaří k Vašemu připojit, neváhejte nás kontaktovat.

Mohlo by Vás zajímat
nahoru