Beseda s Ing. arch. Martinem Starkem

Ve středu 27. 3. navštívil naši školu Ing. arch. Martin Stark.

Důvodem návštěvy bylo jeho setkání se zástupci školního parlamentu. Školní parlament u nás vznikl na podzim roku 2018 v rámci zapojení školy do projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II Plzeň 2018-2021. Každá třída má v parlamentu své dva zástupce.

Na začátku setkání vysvětlil pan Stark dětem, co vlastně architekt dělá, a představil jim některé svoje počiny. Následovalo prohlédnutí územního plánu našeho města, kde žáci zkoušeli vyhledat školu.

Hlavním bodem akce však byla diskuze o přístavbě školy. Zástupci školního parlamentu se na chvíli proměnili v odbornou porotu a diskutovali nad 3 projekty, které se zapojily do architektonické soutěže. Společně zvažovali nejen vzhled nových budov, ale také finanční náročnost stavby či ergonomické vlastnosti nově vzniklých prostor. Po diskuzi přišlo na řadu hlasování. Ze žákovského hlasování vyšel vítězně stejný projekt, který vyhrál ve skutečnosti.

Tímto bych ráda poděkovala panu Starkovi, že si našel čas na návštěvu naší školy a také členům školního parlamentu za to, že maximálně využili příležitost a zahrnuli našeho hosta mnoha zvídavými dotazy.

Mrg. Lenka Benediktová

Vytvořeno: 28. 3. 2019