Navigace

Obsah

Bobřík informatiky

Typ: ostatní
Žáci naší školy se již tradičně zapojují do národní soutěže Bobřík informatiky.

Tato soutěž se zabývá informatickým myšlením a digitální gramotností. V letošním ročníku soutěže jsme se zapojili ve třech věkových kategoriích. V kategorii Mini (4. a 5. ročníky) soutěžily obě 5. třídy. Ze soutěžního testu mohli žáci získat 192 bodů, úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal alespoň 120 bodů. Mezi našimi páťáky se našlo hned 18 úspěšných řešitelů. 172 bodů získali Lucie Hlavatá, Simona Kopecká a Kryštof Kerner. Na děleném druhém místě byly Ella Smičková a Natálie Mikyšková (160 bodů). Stupně vítězů uzavřel Štěpán Brnka (156 bodů). 

V kategorii Benjamin soutěžili žáci 6. a 7. tříd. Žáci mohli získat 240 bodů a úspěšnými lovci bobříka byli ti, kteří získali alespoň 150 bodů. Zde jsme měli pouze dva úspěšné lovce, a to Michala Hrubého (186 bodů) a Tomáše Roudného (156 bodů). 

Naši osmáci a deváťáci se utkali v kategorii Kadet. Bodové hodnocení zde bylo stejné jako u kategorie Benjamin. Bronzovou medaili bral Antonín Mašek a Matěj Kárník (164 bodů). O stupínek výš dosáhla Evelyn Koldinská (170 bodů). Vítězem mezi nejstaršími lovci na naší škole se stal Pavel Protivínský (172 bodů). 

 

Všem úspěšným řešitelům gratuluji. 

 

Lenka Benediktová


Vytvořeno: 29. 11. 2018
Poslední aktualizace: 29. 11. 2018 08:55
Autor: