Navigace

Obsah

Bobřík informatiky

Typ: ostatní
Žáci naší školy se již tradičně zapojují do národní soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž se zabývá informatickým myšlením a digitální gramotností, což je v současnosti velmi diskutované téma.

V letošním ročníku soutěže jsme se zapojili ve třech věkových kategoriích, aby byli žáci úspěšní, bylo nutné získat v testu 120 bodů ze 196 možných. V kategorii Mini (5. ročník) jsme měli hned sedm úspěšných řešitelů. Novinkou v této kategorii je skutečnost, že žáci mohou pracovat po dvojicích. Třetí místo obsadila dvojice Arsen Petrovci a Dominik Linhart, o příčku výše dosáhla dvojice Barbora Weberová a Violet Váchalová. Zlato v kategorii mini si odnesl samostatně soutěžící Vít Hodek, který získal 144 bodů.

V kategorii  Benjamin, která je určena pro žáky 6. a 7. ročníků jsme letos bohužel žádného bobříka "neulovili". Žáci 8. a 9. ročníku se utkali v kategorii Kadet. Zde jsme měli dva úspěšné lovce. 132 bodů získal Adam Červený (8. A). Nejúspěšnějším žákem naší školy se v soutěži Bobřík informatiky stal Martin Fremr (9. A) se ziskem 150 bodů.

Všem úspěšným řešitelům gratuluji a těším se na další ročník soutěže. 

Mgr. Lenka Benediktová


Vytvořeno: 19. 11. 2019
Poslední aktualizace: 19. 11. 2019 09:27
Autor: