Navigace

Obsah

Dny vědy a techniky v Plzni

Typ: ostatní
Dny vědy a techniky v Plzni 1Dne 14. 9. jsme byli na Dnech vědy a techniky. Vyzkoušet jsme si mohli 42 expozic.

Mohli jsme pozorovat vesmír z různých dalekohledů. Mohli jsme si vyrobit rakety, píšťalky, slizy a zkusit pokusy. Nejvíce nás zaujala výroba satelitu, který bude vyslán do konce roku do vesmíru. V expozicích bylo k vidění např. spektrum barev a informace o vesmíru. Měli jsme možnost vyzkoušet si sednout na fakírskou židli a podívat se do zkreslujících zrcadel. Na náměstí jsme se mohli svézt  v elektronickém autě a na segwayi. Představilo se zde i Centrum robotiky a stánek s termokamerami.

Výlet jsme si moc užili.

Adéla Šafrová a Nikol Grzybowská, 6. A

 


Vytvořeno: 21. 9. 2018
Poslední aktualizace: 21. 9. 2018 22:37
Autor: