Evropský den hudby ve škole

Společnost pro hudební výchovu ČR spolu s European Association for Music in School (EAS)  i letos pozvala všechny žáky, studenty a jejich učitele hudební výchovy ke společnému hraní a zpívání ve školách.

V pátek 15. března jsme se proto nejprve se žáky 8.B připojili na online setkání žáků a učitelů hudby z celé Evropy a mohli jsme sledovat ukázky hudebních vystoupení z různých evropských zemí. Pak jsme se společně s žáky a učiteli celého druhého stupně sešli na schodišti a chodbě naší školy a společně zazpívali několik písní, které žáci při hodinách HV zpívají nejraději. Playlist byl pestrý - od klasiky jako Tři kříže nebo Slavíci z Madridu přes skupinu Olympic, Karla Gotta až k nejnovějšímu hitu Lucie Bílé.

Video z akce si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Jaroslava Čejková

Vytvořeno: 22. 3. 2024