Historie

Budova ZŠ ve Starém Plzenci byla dostavěna a k svému účelu předána dne 28. září 1914.

Škola byla ve Starém Plzenci již od nepaměti, první písemné zmínky jsou z r. 1651, ale soudí se, že farní škola zde působila již v období třicetileté války. Podrobnější zprávy jsou z r. 1737, zachoval se kantorský dekret (jmenování do funkce). Významný byl rok r. 1869, kdy začal platit zákon o povinné školní docházce.

Základní devítiletá škola ve Starém Plzenci vznikla v r. 1960.

Dnes již bývalá budova 1. stupně byla postavena v r. 1846 na Malé Straně a byla několikrát přestavována, poslední opravy se prováděly v r. 1971. V budově byla dříve i zvláštní škola, ta se pak přestěhovala do školy v Sedlci.

zssthistorie

současnostSoučasnost

ZŠ Starý Plzenec je úplná základní škola s kapacitou 420 žáků. Budova školy stojí v samém středu města na Masarykově náměstí a je jeho ozdobou. V roce 2014 škola oslavila 100 let své existence. Nachází se v ní 14 kmenových učeben, školní kuchyně s jídelnou, dvě krásné družinky v půdní vestavbě a prostorná aula. Na školní zahradě se nachází kvalitní hřiště s umělým povrchem na odbíjenou, atletický areál, prolézačky pro malé děti, velký altán a samostatná budova školních dílen.

Školství má ve Starém Plzenci velkou tradici, v září roku 2014 škola oslavila sté výročí svého vzniku!