Navigace

Obsah

Karlštejn a okolní lomy

Typ: ostatní
V úterý 30. května nás, šesťáky, čekal první celodenní školní výlet. Vyrazili jsme vlakem na Karlštejn.

Vzali jsme s sebou také žáky z 9. A. Přece jen chodí rychleji, čímž nás motivovali k lepším výkonům. Počasí od rána slibovalo modrou oblohu a po vystoupení z vlaku jsme se vydali do kopce k hradu. Pohádkový Karlštejn jsme si prohlédli, nafotili a směřovali dále k okolním vápencovým lomům. Již lomy Malá Amerika a Mexiko se nám moc líbily. Ovšem pohled na azurovou vodu v pohádkovém lomu Velká Amerika nic nepřekonalo, a tak jsme se na vyhlídce blízko lomu usadili, nasvačili se a vše nafotili. Dále už nás čekala zpáteční cesta na Karlšejn, kde jsme se po 13 kilometrovém pochodu odměnili zmrzlinou a vyrazili vlakem zpět do Plzence. 

V půl sedmé jsme přistáli ve Starém Plzenci uchození, ale spokojení. 

Žáci 6. A


Vytvořeno: 1. 6. 2023
Poslední aktualizace: 1. 6. 2023 9:14
Autor: