Navigace

Obsah

Projektový den s FPE ZČU

Typ: ostatní
V úterý 23. 5. proběhl na naší škole projektový den zaměřený na 3D tisk a robotiku.

Akce probíhala ve spolupráci s Katedrou výpočetní a didaktické techniky Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Doktorandi Filip Frank a Miroslav Zíka představili žákům 8. ročníku modelování 3D objektů a práci s 3D tiskárnou. Každý žák si zkusil vymodelovat a následně vytisknout svůj medailonek. Druhá část dne se nesla ve znamení robotiky. Žáci sestavili z lega model závory a pomocí speciálního softwaru připravili program, který závoru ovládal. Zajímavý program utekl jako voda a žáci se naučili novým dovednostem, které využijí při práci s naší 3D tiskárnou.

Mgr. Lenka Benediktová, Ph.D.


Vytvořeno: 26. 5. 2023
Poslední aktualizace: 26. 5. 2023 12:02
Autor: