Navigace

Obsah

Roboti ve škole

Typ: ostatní
V roce 2022 začalo MŠMT poskytovat finanční prostředky na digitální technologie pro školy, a to v rámci Národního plánu obnovy pro školy. Také naše škola tyto prostředky využila.

Na konci roku jsme tedy pro naše žáky získali 15 nových mikroskopů s nástavci pro chytré mobilní telefony a tablety, díky kterým mohou nejen zkoumat preparáty pouhým okem, ale také si pozorované obrázky vyfotit, odnést domů nebo do počítačové učebny a dále s nimi pracovat. Zakoupeny byly také notebooky pro posílení kapacit počítačové učebny. A to nejlepší na závěr - naši žáci se dočkali robotických hraček. Pořízeny byly např. robotické včelky Bee Bot pro menší děti a dále Ozoboti, roboti Dash a Sphero Bolt pro starší děti. Tyto pomůcky budou používány nejen v hodinách informatiky, ale lze je zapojovat i do dalších předmětů, zejména u mladších žáků. Věříme, že robotické hračky oživí výuku na naší škole. Samozřejmě tak reagujeme také na revizi rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a zavádění tzv. nové informatiky. V té se mimo jiné řeší také 3D tisk a modelování. A tak další akce, do které jsme se v rámci modernizace vzdělávání zapojili, je projekt Průša do škol, pomocí něhož se právě snažíme získat pro žáky 3D tiskárnu.

Ráda bych touto cestou poděkovala paní ředitelce Mgr. Alici Kellerové za její vřelý přístup k modernizaci školy, a to nejen v oblasti IT vybavení, a také firmě PPC, s.r.o. za dodání výše uvedených pomůcek.

Lenka Benediktová


Vytvořeno: 16. 1. 2023
Poslední aktualizace: 16. 1. 2023 10:17
Autor: